LATVIAN AMATEUR K-1 FEDERATION

Atpakaļ »

Kikbokss

Sporta kaujas māksla, kurā tiek apvienoti sitieni ar rokām, izmantojot bokesru cimdus, ar spērieniem ar kājām.

Kikbokss ir samērā jaunas ringa cīņu stils, kas formējās pagājušā gadsimta 60-to gadu beigās un 70-to gadu sākumā. Tikai 1990.gadā PSRS atzina kikboksu kā atsevišķu sporta veidu.

Kikbokss radās kā rietumu kaujas māksla, aizņemoties sitinies ar kājām no austurmu cīņas mākslām un apvienojot to ar angļu noksu. Klasiskajā kikboksā sitieni ar kājām un rokām tiek izpildīti par galvu un ķermeni. Tomēr mūsdienu kikboksā izšķir pilna kontakta (full contact) kikboksu, kas kļuvis par klasisko, kā arī citus novirzienus dažādu stilu un cīņas stipruma cienītājiem un tiem, kuri vēlas parādīt savu veiklību un ātrumu, neriskējot gūt traumas. Tā, piemēram, ir vieglā kontakta novirziens (light contact), kurā sitieni netiek izdarīti ar spēku, bet vairāk kā demonstrācija; novirziens "low kick", kas pieļauj sitienus ar potīti pa augštilbiem, kā arī vidēja kontakta novirziens (semi-contact).

Ne tik sen parādījušies arī tādi kikboksa atvasinājumi kā solo kompozīcijas (līdzīgi katai karatē - sitienu kombinācijas, ko izpilda mūzikas pavadījumā) un kik-aerobika (fitness ar kikboksa pamatkustību un kombināciju elementiem).

pasaulē kikboksu pārstāv piecas organizācijas - Pasaules Kikboksa federācija (WKF), Pasaules Kikboksa Organizāciju apvienība (WAKO), Vispasaules Kikboksa asociācija (WKA)

Cīnītāji:

Treneri:

Atpakaļ »