LATVIAN AMATEUR K-1 FEDERATION

Atpakaļ »

WAK-1F. PIRMAIS EIROPAS ČEMPIONĀTS

Jaunā vispasaules K-1 federācija rīkoja pirmo Eiropas čempionātu K-1 cīņās

Lietuvas pilsētā Šauļos četras dienas no 10. līdz 13. maijam notika pirmais Eiropas čempionāts K-1 jauno pasaules amatieru federācijas aizgādībā.

Latvijas amatieru K-1 federācija ne tikai piedalījās ar saviem cīkstoņiem, bet arī sniedza aktīvu atbalstu sacensību tiesāšanā un administrēšanā. Savukārt jau šogad mums ir uzticēts organizēt Eiropas kausu šeit, Rīgā.

Čempionātā pulcējās sportisti no 11 valstīm, un to sagatavotības līmenis cīņas padarīja interesantākas skatītājiem, bet grūtākas – tiesnešiem, jo daudzi cīkstoņi izrādījās tik pieredzējuši, tehniski un aktīvi, ka uzvaras nenāca acīmredzamas un labākais tika noteikts vien papildus raundā. Dažās svara kategorijās (kādās startēja mūsu Igors Tkačenko un Ostaps Basins), par uzvaru sacentās 10 cilvēku un čempioniem nācās izturēt četras cīņas trīs dienu laikā.

Mūsu sportisti šajās sacensībās ieguva nenovērtējamu pieredzi, un ir ļoti žēl, ka traumu un citu apstākļu dēļ dažiem kluba izlases locekļiem nācās izlaist iespēju ņemt dalību šādā pasākumā. Tomēr kopumā no čempionāta uz Latviju pārvedām 5 sudraba medaļas un divas bronzas.

Īpaši jāatzīmē Aleksandru Pedčenko un vienu no iesācējiem – Egīlu Gaidlazdu. Abi šie sportisti (katrs savā kategorijā) izcīnīja divas uzvaras, lai tiktu finālā, un tikai trešajā cīņā cieta sakāvi, iegūstot sudraba medaļas.

Atpakaļ »